17. kolo I. ligy v hokeji mužov

28.10.2005 Celý región

HK Lietajúce kone Prešov - MŠHK Prievidza 6:5 (2:3, 2:1, 2:1)\r\ngóly: 24. a 57. Pavlovský, 4. Guman, 7. Tkáč, 39. Baraník, 54. Chovan - 5.a 10. Bartík, 15. a ...
HK Lietajúce kone Prešov - MŠHK Prievidza 6:5 (2:3, 2:1, 2:1)
góly: 24. a 57. Pavlovský, 4. Guman, 7. Tkáč, 39. Baraník, 54. Chovan - 5.a 10. Bartík, 15. a 35. Raček, 51. Žila

vylúčenia: 8:9
trestné minúty: 16:18
presilovky: 2:2
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Findura - Smrek, Tornay
290 divákov

Bol to zápas výbornej prvoligovej úrovne. Obe mužstvá si vypracovali dosť šancí, divákov okrem pekného hokeja musel uspokojiť aj vysoký počet gólov. Prešovčania dvakrát viedli 1:0 a 2:1, no odvtedy iba doťahovali náskok súpera. Rozhodnutie padlo tri minúty pred koncom, keď prievidzskej obrane ušiel vo vlastnom oslabení domáci kapitán Paulovský a gólom na 6:5 rozhodol o osude stretnutia.
(TASR)

HC 05 Banská Bystrica - VTJ Trebišov 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
1113 divákov

HK 95 Považská Bystrica - HK Levice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
góly: 13. , 16. a 46. Stráňovský, 29. Zaťko, 53. Koleno
vylúčenia: 4:6
presilovky: 1:0
rozhodovali: Rakyta - Makový, Neuzer
543 divákov

HK Trnava - ŠHK 37 Piešťany 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
góly: 17. Čunderlík, 44. Molnár - 3. Peško, 16. R. Kolník, 22. H. Ručkay, 60. Zágora
vylúčenia: 7:5
trestné minúty: 48:10
rozhodovali: E. Šatan - Čavojský, Horínek
588 divákov

HK VTJ Spišská Nová Ves - VTJ Topoľčany 6:4 (2:2, 3:1, 1:1)
góly: 28. a 38. Hrubý, 4. Lukáš Sax, 15. Petruk, 32. Slamený, 51. Muránsky, - 5. P. Hurtaj, 18. Guričan, 34. Gális, 60. I. Ďatelinka
vylúčenia: 8:8
trestné minúty: 24:16
presilovky: 1:1
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Jesenský - Hric, Korba
1240 divákov

Dukla Senica - HKm Humenné 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
góly: 38. Šimek, 41. V. Kováč - 2. a 15. Mravec, 22. Franc
vylúčenia: 2:6
rozhodovali: Trnavský - Orolín, Židek
999 divákov

Prvý gól posadil hostí na koňa a zo začiatku sa im darilo strelecky. Domáci sa presadili až v závere druhej tretiny, keď využili presilovu o dvoch hráčov a dali prvý gól. V záverečnej časti hry Senica znížila na rozdiel gólu a zdramatizovala stretnutie, ale skóre sa jej už nepodarilo otočiť. Nepomohla ani takmer 1,5 minútová hra bez brankára a hostia si taktickou hrou udržali tesné víťazstvo.

1. HC ´05 Banská Bystrica a.s. 17 13 1 1 2 69:32 42
2. HC VTJ Topoľčany 17 10 2 2 3 68:52 36
3. HK VTJ Spiš. N. Ves 17 12 0 0 5 64:42 36
4. HKm Humenné 17 9 2 0 6 76:54 31
5. HK 95 Pov. Bystrica 17 9 2 0 6 54:55 31
6. ŠHK 37 Piešťany 17 9 0 1 7 49:50 28
7. MšHK Prievidza 17 6 4 1 6 44:38 27
8. HK Lietajúce kone s.r.o. Prešov 17 6 1 1 9 39:49 21